Akaba – dzień wolny

Leniwy dzień w jordańskiej Akabie. Basen, Morze Czerwone, dobre jedzenie.
Czytaj więcej

Jordania, przylot, trasa do Akaby

Załapaliśmy się na pierwszy "Pocovidowy" lot do Jordanii. Opis procedur na lotnisku, drogi do Akaby i pierwszego wieczora, posiłku w Akabie
Czytaj więcej
Zachód słońca - Małe Ciche

Tatry z dzieckiem 2019 – w góry!

Tatry z 5,5 latkiem. Męski wyjazd. 90 (lub 95 - zależy jak liczyć) punktów GOT zdobyte. Przeszliśmy według tras 63km (wg trackingu GPS prawie 80!). I weszliśmy w górę ponad 3km.
Czytaj więcej

Iran, trasa podróży

Trasa podróży po Iranie rozpoczyna się w Teheranie. Nie było tu wielu miejsc które chcieliśmy zobaczyć, więc na Teheran zaplanowaliśmy 2 dni. Ze względu na poznawanie miasta, jego wielkość, gwar i zmęczenie nasze i dzieci, kilka atrakcji odłożyliśmy na powrót z wyspy Qeshm - jednak jak się okazało, przez odwołanie przez UIA lotu powrotnego do Polski, nie musieliśmy zmienić plany i będziemy musieli jeszcze raz pojechać do Iranu, by nadrobić stracone miejsca do zwiedzenia. Wpis ten jest wpisem ogólnym, który tak naprawdę powstał po to, by pokazać Iran przekrojowo, to co widzieliśmy. W niedługim czasie postaram się opisać poszczególne miejsca dokładniej. Zdjęcia w tym wpisie powstały telefonem Mate 20 Pro, z czasem, w następnych wpisach pojawią się zdjęcia z aparatu, jak zostaną obrobione.
Czytaj więcej
Waranasi

Rejs Gangesem – Waranasi

Nowa wersja starego wpisu, wydanie nowe poprawione, opatrzone zdjęciami. Łodzią po Gangesie Wróciliśmy nad brzeg gdzie czekał nasz kapitan. Weszlismy na łódz i odpłynliśmy, najpierw w pod prąd. Mijaliśmy powoli Varanassi.
Czytaj więcej
Krzyś aktywnie pomaga planować trasę

Planowanie podróży, część II – wybór atrakcji do zwiedzenia

Z poprzedniego wpisu wiesz, w jaki sposób wybieramy ogólny kierunek podróży i znajdujemy bilety. teraz zaś, mając w garści bilety, wiedząc na ile jedziemy czy lecimy – trzeba zacząć planować
Czytaj więcej